Unutma!


O biliyordu. Ne zaman unutmayı denesem şeytana ince bir “hasiktir” çekiyor, boş duvarlara tırnak aralarımdaki acıları bırakıyor, yanından öylece gidiyordum. Bu yüzden denedim. Bu yüzden çok denedim ‘affedilebilir bir kelime’ olmayı.
Saçlarımı elleriyle taradığı her güne yazıyorum bu mektubu.
‘’seni özledim.’’

Unutmak nasıl oluyor bana tarif etsene? Mesela ben saçlarımı kestiriyorum benden her gidişinde, benden en sevdiğimi koparırken. Ellerim yüzümden büyük mü ölçmüyorum. Dondurma yemiyorum. Kendimden bile sakladığım biri yok, unutmak var mesela. Sokaklardan kaçıyorum. Mesela gittiğim şehirlerde seninle olsak neler yapardık kuruyorum. Kafamda milyonlarca soru…

Biliyor musun, bazı insanlar var; yok olduklarında nefes alamıyormuşsun gibi oluyorsun. Sen de onlardansın. Bazen, bana baktığında bütün hücrelerimin ayağa kalkmasını, naralar atmasını özlüyorum. Senin için ‘’nasıl?’’ sorusunu kendime sormayı, cevaplar vermeyi, gelişini beklemeyi ve defalarca gururuna tercih edilmeyi özlüyorum.
Ben senin kendine bile veremediğin bir cevabım. Oysa aynı evde yaşayacaktık biz. Ortaya attığın çoraplarına bile kızamayacak kadar yorgun olacaktım sevginden. Her gün yeniden ölecektim sana. Günde milyon kez ‘’dikkat et’’ diyecektim, kızacaktın.
Gözlerimde, boğazımda, yüreğimde düğümlenen bu şey, içimden gidemeyen bu şey beni sana ayakta tutacaktı. Hayatımda elleri saçlarımı tarayan başka adam olmayacaktı. Senin adın bana ‘aşk’ olacaktı, ‘ayrılık’ değil.
Birbirimize verdiğimiz sözler ceplerinden taştı . Yaşamayı bile doğru düzgün beceremediğimiz bu hayatı birbirimizle dolduracaktık, olmadı değil mi? Bir şehri bir koku yüzünden terkedemedin.

Yıllar geçecek değil mi ? Birbirimizden uzakta ve birbirimizsiz geçecek yıllar, değil mi? Yalnızlaşacağız, yaşlanacağız, yorulacağız… yaşadığımı anlamak için gülüşünü görmek yetmeyecek.

Gurur, kaybettiklerin yüreğine hücum ederken işe yaramıyor .
Unutma
Benim adım ‘sevgilin’
Beni iyi hatırla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Biz insanların hassas kısmındanız. Yeri gelir dünyayı bile sırtımızda taşıyabilecekken, kimi zaman bir kelebek yükü bile yüreğimize ağır gelir. Bu yüzden gün yüzüne çıkmayışımız, bu yüzden sesimizi içimize atıp, yankısında durulmamız. Bu yüzdendir yorgunluklardan kaçıp, sessizliğin dinginliğinde yaşamamız. Hep bu yüzden. Bu yüzden yüreğimizi her şeyden uzakta tutmamız……

Don Charisma

because anything is possible with Charisma

Raskolnikov Sibiryası

Hayat acı vericidir, hayat korku doludur ve insanoğlu mutsuzdur. İnsanoğlu hayatı seviyor. Acıyı ve korkuyu sevdiği için hayatı seviyor. Yaşamak acı ve korkunun karşılığında verilmiştir bize. En büyük aldanmamız budur. İnsanoğlu benliğini henüz bulamamıştır. Onun için yaşamak ya da ölmek fark etmeyecektir. Dostoyevski - Ecinniler

Virginia Woolf

Herkes kendi geçmişini, kalbiyle bildiği bir kitabın sayfaları gibi kapalı tutar ve dostları sadece onun başlığını okuyabilir.

Temel Konuk

İnsan, her yaşın acemisidir .. /- /

Meral Meri

"İnsan en çok kendine ihanet edince ölür!" Meral Meri

kulaktan dolma tarifler

yediklerim-içtiklerim-pişirdiklerim, gramsız, kulaktan dolma

BİRTAKIM YAZILAR

''Okumadığın gün karanlıktasın.''

Gizem Dolu

Gizem Sir Bilim Tarih Teknoloji Efsaneler Olaylar Hikayeler Belgeseller.........

%d blogcu bunu beğendi: