İletişim


Birlikte olan iki kişinin karşılıklı konuşmak yerine birbirlerine sosyal medya üzerinden mesajlar vermesi kadar saçma bir şey düşünemiyorum. Bu, konuşamamanın bir şekilde ifadesi. Yani diyor ki, “Ben seninle konuşamıyorum, anlatamıyorum, ya da ne yaparsak yapalım anlaşamıyoruz, o zaman sana ancak bu şekilde anlatmak istediğim şeyi iletebiliyorum.”

Peki o şekilde davrandığında ya diğeri hiç denk gelmezse buna, ya da açıp bakmaya değer görmezse? Veya o değil de başka üçüncü kişiler görür ve yanlış anlamalar ortaya çıkarsa?

İnsanların ilişkileri özelleridir. Bu özeli, başka kanallarla dolaylı yaşamak yerine, doğrudan karşılıklı paylaşmak en doğrusu değil mi? İyi ya da kötü, hüzünlü veya mutluluk dolu, kızgın yada sevgi taşan duygularınızı doğrudan hedefinize iletin de o duygularınızda ne kadar samimi olduğunuzu birlikte olduğunuz insan görsün, umursamazlık edemesin, görmezden gelemesin.

İnsan hayatını dolaylı değil, doğrudan yaşamalı. Gösteri yapmak yerine samimi olmalı. Ancak böyle olursa diğer insanlar da sizin iç dünyanıza ne kadar uzak görünürlerse görünsünler, sevginizde, kızgınlığınızda, üzüntünüzde, sevincinizde içtenliğinizi anlarlar.

Mutlaka anlarlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s