Olmayacak dualar


Olmayacak duaya amin demek istemiyor, diyemiyor insanoğlu. Insanların zaafı bir ilişkiyi bitirmekte değil, başlamakta ortaya çıkıyor. Başlıyor sonunu düşünmeden, ölçüp biçmeden, tartmadan hoşuna giden birisiyle. Belki de çok kolay geliyor bu başlangıç ona.

Bir süre sonra işler iyi ya da kötü gitsin, kendi iç hesaplaşması başlıyor kişinin. Süregelen birliktelikten mutluluk da duyuyor ya da sıkıntıları da hissediyor. Kötü giden bir ilişkiyi bitirmek mesele değil, sorun iyi gideni bitirebilmekte. Mantığı iyi giden ilişkinin aslında olmayacak bir dua olduğunu söylüyorsa, içgüdüleri onu bitirmek için elinden geleni yapmaya başlıyor.

Ve neden bittiğini bilen taraf üzgün; bilmeyen, beklemeyen taraf ise hem şaşkın hem üzgün kalıyor. Bittiğinde ne olduğunu anlayamayan iyi düşünmemiş, ilişkiyi mantık süzgecinden geçirmemiş taraf olduğundan bitirene hep düşmanlık hissediyor.

Bir ilişkiye başlarken iyi düşünüp olmayacak duaya baştan girizgah yapmazsa insanoğlu, ne kendini ne karşısındakini üzecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s