YILBAŞI


indirYılbaşını kutlayamayanlar, yalnız kutlayanlar, kalabalık içinde yalnızlık hissederek geçirecek olanlar. Bilerek hissederek, eğlenceyi coşkuyla yaşayarak sevdikleriyle yeni yıla girecek olanlar. Ne kadar farklı dünyaların insanları onlar.

Belki birbirini düşünerek, ama biraraya gelemeden içindeki mahzunluğu gizleyip, yüzünde sahte bir gülümsemeyle yeni yıla girecek olan o kadar çok insan var ki. İsmini yazıp silip aklından çıkaramadığı sevdikleriyle, söyleyemedikleri tutkularıyla yeni yıla girecek olanlar.

Ve diğer tarafta neşeyle, yarın ne olacak düşüncesi olmadan coşkuyla karşılayacak olanlar 1 ocak sabahını. Gece 00.00 da sevdiklerine atılan yeni yıl mesajları. Aslında ne çok şey gizler içinde geçen kelimelerden farklı olarak. “Keşke yanımda olsaydın”, “sana hiç söyleyemediğim o kadar çok şey var ki” vs.

Umutlar, yeni yılda yeni insanlar, istediklerini elde edebilmek, hoş sürprizler, beklentiler… Kafalarında binbir türlü şeyle girer insanlar yeni yıla. Bir de yeni yılın girişini bile beklemeden çocuğuna sarılarak 9,5 ta uyuyanlar, yalnızlıklarını örtenler. Umutsuzluklar..

Çalışarak girenler, başkalarının eğlencelerine burun kıvırarak ya da iç geçirerek bakanlar. Farklı eğlenceler, farklı insanlar arayarak kutlayanlar. Ve tabii ki özgürlükleri alınmış insanlar, açlıklarını unutmaya çalışanlar, ve yeni yılla hiç ilgisi olmayan, tarihi, saati bile umursamayanlar.

Unutulanlar, unutulduğunu zannnedenler, unutanlar, unutmaya çalışanlar…

Hepinizin yeni yılı kutlu olsun.

YILBAŞI” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s