Ben sahiden, ben her neysem işte.


Bazen sıkılıyorum, hayatıma bir fon müziği seçeyim diyorum. Gidiyorum kitaplığın karşısında düşünüyorum. Diyorum ki kendi kendime, “Başka biri olsa ne yapardı acaba?” cevap veremiyorum kendime. Uyukluyorum, bazen. Sıkılıyorum, şarkı dinlemek istiyorum. Dinliyorum da, tek başına terk edilmenin ertesinde barda oturup bir şeyler içerken arkadan çalması muhtemel şarkılardan birini koyuyorum. Dinliyorum; ama dinliyorum diye, öyle düşüncelere kapılmıyorum. Çünkü, ben ne zaman terk edilsem evde içki içtim.

Bazen, sinirleniyorum mesela. Diyorum ki, “Bir şeyleri yok etmem lazım.” Ama neyi olduğunu kestiremiyorum. Bu da beni daha sinirli yapıyor. Bazen, bir şeyler yazmak istiyorum, nasıl olsa okumazsın vazgeçersin diye vazgeçiyorum. Ben aslında, fark etmeden, sen oluyorum. Sen olduğuma bakma, benliğimden kaybetmeden sen oluyorum. Eksik yanımı doldurur gibi. Boşluğu defeder gibi.

Bazen, kızıyorum kendime, neden bu kadar umursamazım diye. Umursamadan, bazı şeyleri nasıl yıkabildiğime şaşırıyorum sonra. Diyorum ki, ben üretmenin her şey olduğuna inanan bir insanım. Böylesineyken, yıkmak niye? İnsanlar da soruyor bunu bana, cevap vermiyorum. Ben böyle olunca, kendimi sigara içerken buluyorum.

Yazan Can Erdem.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s