Gurur


Kadın yanında erkeğini, erkek de kadınını gururla taşımalı, göğsünü gere gere… Elele tutuşmalılar seviyorum demişlerse birbirlerine, caddede sokakta alışveriş merkezinde. Öyle korka korka değil, utanarak ya da ya birisi görürse korkusuyla hiç değil. Tabii korkacak bir babaları, ağabeyleri yoksa… 18 yaşında toy aşıklar değillerse…

Kadın erkeğin hediyesini keyifle boynuna, bileğine takmalı; sevgiyle göstermeli çevresine. Aldığı çiçeği gurur ve onurla yerleştirmeli işyerinde odasına arkadaşlarından saklamadan. Öyle gizli saklı üstündeki kartı yokedip, çiçeği de en kısa zamanda çöpe atmamalı. Sevgilisine de lütfen bir daha yollama, zor durumda kalıyorum dememeli. Hele başkalarıyla yaptığı, konuştuğu şeyleri sevdiğiyle paylaşmaktan, ya da rahatça onunla işyerinde evinde konuşmaktan çekinmemeli. Sohbet etmeli doyasıya ikiside kimseye hesap vermeden. Sorana da sevdiğim demeli.

Sahiplenmeli aşkını, severek, gururla yaşamalı. Elele başı dik yürümeli. Öyle utanarak arkadaşlarından gizleyerek, arkadaşlarını sevdiğinden uzak tutarak yürütmemeli ilişkisini. Ailesine zamanı geldiğinde dimdik durup açıklamalı.

Çalıştığı yeri göstermeli, hatta arkadaşlarıyla tanıştırmalı onu. Onun için yapmalı birşeyleri; onun sevdiği şeyleri, davranışları, sözleri. Ve onun için yapmamalı yine bazı şeyleri, sırf o hoşlanmaz diye… Öncelik hep sevdiğinde olmalı. Ve seve seve yapmalı bunları, ilk fırsatta kaçak verecek şekilde, yapmaktan nefret ederek değil.

İnsan gururla taşımalı sevdiğini, sevgisini… Cesurca, yiğitçe…

Reklamlar

Gurur” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s