Bahar Aşkı


Sen ki en cilvelisisin mevsimlerin, afrodizyaklarin en etkilisi, sevdanın suç ortağısın.
Yapma bunu bana!..Bahar, yalvarırım çek git işine!.. Salma üstüme çiçeklerini, aklımı çelme!.. Her sabah çimenlerin çiyden ürpererek uyanıyor bahçemde; sonra güneşle oynaşıp tütsülenmiş gibi buğulanıyor. Ne zaman sokağa çıksam badem ağaçları salkım saçak çiçek… Kavaklar kıpır kıpır, ıslık ıslığa meltem… Kırda dayanılmaz bir kekik kokusu, toprakta türlü çeşit börtü böcek… Yapma bunu bana bahar, böyle üstüme gelme!..
Zaten damarlarıma zor zaptediyorum kanımı… Çoktan cemreler düşmüs beynime, yüreğime… Kalbimin buzları erimiş. Göğüs kafesimde ne idügü belirsiz bir kıpırtıyla geziyorum nicedir… Bir de sen çıldırtma beni… Krizdeyim ben… Tembelliğin sirasi degil, uyamam sana… Al git serçelerini sabahlarımdan, çağlalarına, kokularına hakim ol. Meltemlerine söyle, deli gibi ıslık çalıp sokağa çağırmasınlar beni… Bulutlarin üşüşmesin başıma… Girme kanıma benim… yoldan çıkarma!..
Sen ki en cilvelisisin mevsimlerin, afrodizyaklarin en etkilisi, Sevdanın suç ortağısın. Kıyma bana!..
Biliyorum çünkü, yine kandırıp yeşillendireceksin aşka; gövdemi azdırıp sonra birden çekip gideceksin. Tam kanım kaynamışken sana, toplayip allarını morlarını, beni bir kuraklığın ortasında terk edeceksin… O iple çektiğim ışığın, dayanılmaz olacak o zaman…
Ne o delişmen sabahlar kalacak, ne günaha çağıran çapkın eteklerin uçuştuğu gün batımları…Tembel kuşlarin şakımaktan bitap, ebruli çiçeklerin kokmaktan… Buselerin nemi kuruyacak çöl rüzgarlarında…

Yeşerttigin çiçekler yürekler solacak; damar damar çatlayacak ruhumuz… Hayat, bir ezik otlar diyarına dönüsecek yeniden… yüregim viraneye… Her bahar sarhosluğu gibi, geçecek bu sonuncusu da… Ebedi bahar, bir başka bahara kalacak.
İyisi mi, hiç azdırma ruhumu bahar… İş açma başıma… Git işine! Yoldan çıkarma beni!..

Can DÜNDAR

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s